Tüm Backlink Kaynakları

Forumlar Web Teknolojileri Yeni Başlayanlar için SEO Tüm Backlink Kaynakları

 • Gönderi
  admin
  Anahtar yönetici
  TR
  Kaliteli ve Ücretsiz 20 Backlink Kaynağı

  Ücretsiz Backlink Kaynakları
  1) Google Profilleri (PR: 9)
  Öncelikle google+ hesabı açın.Daha sonra açıklama kısmına kısa kendinizi tanıtan kısa bir metin yazdıktan sonra metnin arasına yada sonuna site linkinizi ekleyin.Google profilinden aldığınız linkler no-follow dur.

  Linklerin daha etkili olabilmesi için profilinizi takip edenlerin sayısını artırmanız gerekir.Ayrıca yazmış olduğunuz diğer içerikleri google+ profilinizde paylaşın.Bu işlem sayesinde içerikleriniz daha hızlı indexlenir.

  2) SlideShare (PR: 8)
  SlideShare, insanların PowerPoint, PDF, Keynote veya OpenDocument ile oluşturulan slaytları yükleyip paylaştığı bir platformdur.Link çeşitliliği için pdf baklinkler çok önemlidir.Sizde sitenizi tanıtan bir metnin arasına site linkini ekleyin ve pdf olarak kaydedin.Ardından slideshare sitesinde kendinize ait bir hesap açın ve pdf dosyasını paylaşın.Bu işlemi yaparken pdf başlığına ve açıklamanıza siteniz ile alakalı anahtar kelimeler ekleyerek backlink kalitesini maksimum seviyeye çıkartın.

  3) Dailymotion (PR: 8)
  Dailymotion bir video paylaşım sitesidir.Youtube’ye alternatif olarak kullanılan bu siteye üye olduktan sonra siteniz ile alakalı bir video ekleyin.Video açıklama kısmına video ile bilgiler yazdıktan sonra site linkinizi açıklama bölümüne ekleyin ve yayınlayın bu kadar basit.Ayrıca dailymotion ve youtube’ye eklenen videolar ile sitenize ciddi trafik çekebilirsiniz.

  4) Dribbble (PR: 7)
  Dribbble, çoğunlukla tasarımcıların kullandığı bir platformdur. Tasarımcılar dışında bu sitenin otoritesi çok güçlü olduğu için webmasterların aksatmadan kullandıkları backlink kaynaklarından biridir.Bu siteden link alabilmek için photoshop’la özgün bir resm tasarlayın ve resmin açıklama bölümüne linkinizi ekleyin.

  5) Academia.edu (PR: 8)
  Academia.edu, sitesi .edu uzantısı olan tek sosyal ağdır. Belgeye, araştırma ile ilgili kağıtları yükleyin ve belgeye site linkinizi ekleyin. Belgeniz otomatik olarak sitede HTML şeklinde gözükectir.Edu-gov uzantılı sitelere google çok önem verir ve bu sitelerden alınan backlinkler sıralamanıza direrkt etki eder.

  Sosyal ve Medya Kaynakları
  6) Reddit (PR: 8)
  Reddit harici bağlantılardan oluşan bir sosyal ağdır ve siteye üye olduktan sonra makale, resim video ve başka dosyaları da yükleyebilirsiniz.Bu dosyaların hepsinden backlink alma şansınız var.Direkt olarak site linkinizide ekleyebilirsiniz fakat bu siteden en kaliteli backlink elde edebilmek için makale yazın ve maka içinde domain adınıza uygun bir anahtar kelimeye site bağlantınızı ekleyin.

  7) Digg (PR: 7)
  Digg bir haber toplama aracıdır ve Digg’ten bağlantılar almak için son haberlere ilişkin yüksek kaliteli bir makaleye ihtiyacınız vardır.Bu tarz sitelerde genelde makaleniz gözden geçirilir kalitesiz kopya yada rewrite edilmiş makaleleriniz yayından kaldırılabilir.

  8) Imgur (PR: 6)
  Imgur resim barındıran web sitesidir ve ücretsiz GIF’ler almak için mükemmel bir kaynaktır . Imgur’da bir resim yada GIF paylaşın ve resim açıklama alanına kendi site linkinizi ekleyin.Ayrıca en çok gıf resimlerine ulaşabileceğiniz eşsiz bir kaynaktır.

  9) Flickr (PR: 9)
  Flickr bir fotoğraf ve video barındırma web sitesidir ve web sitenize eklediğiniz makalelere konu ile alakalı ücretsiz resim bulabileceğiniz harika bir kaynaktır. Flickr’ya üye olduktan sonra bazı resimler paylaşın ve resimlerin açıklama alanına bağlantınızı ekleyin.

  10) DeviantArt (PR: 7)
  DeviantArt, Sanatçılar ve tasarımcılar için hazırlanmış bir paylaşım sitesidir. Kaynaktan bir bağlantı almak için bir resim yayınlayın yada bir yazı yayınlayın.Paylaşımlarınızın açıklama kısımlarına bağlantı eklerek link alabilirsiniz.Yazdığınız yazıların onaylanması için e-postanıza doğrulama kodu gönderilir.Onay verdiğinizde yayınız aktif olur.

  Ücretsiz Blog Kaynakları
  11) WordPress.com
  WordPress ile ücretsiz bir blog oluşturun ve web sitenize ilişkin yayınların içine sitenizin bağlantılarını ekleyerek yayınlayın.Bu siteden oluşturduğunuz blogun içine başka içeriklerde yayınlayarak tek blogdan başka sitelerinize de link alabilirsiniz.Ama bu tür blog kaynaklarından backlink almadan önce ilk yazınızın içinde asla link olmasın.Bunun nedeni google açısından hiç index almamış bir blogdan link almak çok kalitesiz olacaktır ve sadece link almak maksatlı blog kurulduğunu google anlayacaktır.Buda sitenize yarardan çok zarar verebilir.Link eklemeden yayınladığınız yazıların indexlenip indexlenmediğini öğrenmek için google arama motoruna cache:blogunuzunismi.wordpress.com yazmanız yeterli.

  12) BlogSpot
  Blogger, Google tarafından yapılan en popüler ücretsiz bloglama platformudur. Blogsopt’ta ücretsiz bir blog oluşturup yayınlarınızı web sitenizin bağlantılarını ekleyerek yayınlayın.Wordpress’teki uyarı diğer tüm blog siteleri içinde geçerlidir.

  13) Tumblr
  Tumblr, bir sosyal ağ ve mikroblog platformudur.Bu siteyede üye olarak blog paylaşımı yapın ve makalelerinizin içinde site adresinizi ekleyin.

  14) Weebly
  Weebly, ücretsiz bir web sitesi, mağaza veya blog oluşturmak için kullanılan en popüler ağlardan biridir.Sitenize kaliteli bir geri link alabilmek için bu platformu kesinlikle kullanın.Diğer blog siterinde olduğu gibi hesap açın ve yayınlarınızı paylaşın.

  15) Wix
  Wix, ücretsiz blogoluşturabileceğiniz bir diğer platformdur.Bu sitenin en artısı makalelerinizdeki linkler do-follow olarak yayınlanır.Wix ten referans alarak sitenizin otoritesinde ve sıralamasında ciddi artışlar gözlemleyebilirsiniz.

  Forum Kaynakları
  16) Quora (PR: 7)
  Quora, Teknoloji, Sağlık, Bilim, Alışveriş, Hizmetler, İnternet ve çeşitli sektörle ilgili sorularınızı yanıtlayabileceğiniz bir soru ve cevap platformudur. Quora’ya web sitenizin bağlantısını ekleyerek yeni bir soru sorabilir ve haliyle bu güçlü siteden link alabilirsiniz.

  17) WordPress Destek Forumu (PR: 9)
  Wordprees.org destek formu, gerçekten yüksek kaliteli bir backlink kaynağıdır.Moderatörler çok katıdır, bu yüzden lütfen WordPress, temalar ve eklentileri ile ilgili mantıklı sorular sorun.Sadece backlink alabilmek için thanks, very nice article, great article gibi kısa cümleler asla onaylanmaz.

  18) Apple Support (PR: 8)
  Apple desteği, Apple ürünleri ile ilgili sorular sormak ve yanıt almak için kullanılan bir platformdur.Soru sorabilmek ve link ekleyebilmek için Apple kimliğinizin olması gerekiyor.Kısa sürede kayıt olarak geri bağlantınızı alabilirsiniz.

  19) Microsoft Yanıtları (PR: 8)
  Microsoft Yanıtlar, Windows, Office, Aygıtlar ve benzeri Microsoft ürünleri ile ilgili soruları sormak ve yanıtlamak için bir topluluk forumdur.

  20) Stack Overflow (PR: 7)
  Stack Overflow, programlama dilleri ile ilgili sorularınızı sorup cevap bulabileceğiniz bir platformdur.Siteye üye olup herhangi bir yazılımla ilgili sorularınızı sorun ve bunu yaparken site linkinizide eklemeyi unutmayın.

  Sosyal İmleme Siteleri 2018

  BibSonomy : BibSonomy, Almanya Kassel Üniversitesi Bilgi Veri Mühendisliği Grubu tarafından yönetilmekteir. Araştırmacılar tarafından yayınlanan imlemeler ve bibliyografyalarını paylaşmaları için tasarlanmış bir sitedir.
  Reddit: Haber odaklı bir imleme sitesidir. Dikkat çekici paylaşımlar anında oylanır ve kullanıcılar tarafından beğenilirse sitenize inanılmaz trafik sağlayabilirsiniz.
  BizSugar: Reddit’e benzer, ancak iş dünyasındaki haberler ve ipuçlarını paylaşmak için özel olarak tasarlanmıştır.
  BlogBookMark: Blog yazarları için özel olarak tasarlanan BlogBookmark.com, en sıcak habere, dedikoduya ve web’deki sohbetlerin yer verildiği eşsiz bir imleme olduğunu iddia eder. Genel amaçlı blog yazarlarının tüm sitelerini buraya eklemelerini öneririm.
  Bookmarkee: Tüm yer imlerinizi tek panelde kontrol edebileceğiniz imleme araçtır.
  Blog Engage: Özellikle blogculuk ve teknoloji hakkındaki bilgileri paylaşabileceğiniz kaliteli bir sitedir.
  Bookmax: Yer imlerinizi ve favori sitelerinize olan bağlantıları çevrimiçi olarak saklayabilir ve bulunduğunuz yerde erişim sağlayabilirsiniz.
  Buddymarks: Bu site kişisel, grup ve sosyal imlerinizi çevrimiçi yönetebileceğiniz harika bir imlemedir.
  Citeulike : Akademisyenlere özel olarak tasarlanan bu araç, kullanıcılarınına okudukları akademik makalelerin paylaşımını yapabilmesini, depolayabilmesini ve düzenlemeler yapabilmesini sağlayan kaliteli ve ücretsiz imleme sitelerinden biridir.
  delicious: Bir sosyal yer imi sitesidir. Kişisel koleksiyonunuza kolayca istediğiniz gibi sitelerinizi eklemenize ve bu sitelerinizin anahtar kelimelerle kategorize edebilmenize olanak sağlar. Delicious, Yahoo’ya aittir ve sosyal medya ve yer imi oluşturma stratejiniz için ZORUNLUdur.
  Design Bump: Grafik tasarımcıları ve fotoğrafçıları için sosyal yer imi sitesidir.
  Diigo: Steroidler üzerine kurulmuş sosyal imlemedir.
  Digg: Digg interneti değiştiren çok kaliteli sosyal haber sitedir. Digg yüksek otoriteye sahip bir imlemedir ve eklenen tüm içeriklerde bundan faydalanır. Sitenizde makale oylama eklentisi var ise digg’e eklediğiniz içerikler diğer eklenen içeriklerin önünde çıkar ve daha çok trafik alırsınız. Siteye gelen trafik miktarı ve sitede kalma süresi de direk olarak iç seo ya katkı sağlar. Bu imlemeyi kesinlikle atlamayın.
  DZone: Web tasarımcıları ve kodlayıcılar için sosyal imlemedir.
  Folkd: Folkd, sayfalar, haberler, ses dosyaları, videolar ve bloglar hakkında sosyal bir web-servisidir.
  Freelink: Freelink.org, istediğiniz zaman erişim sağlayabileceğiniz ve ücretsiz bağlantı ekleme hizmeti veren bir sitedir.
  Flickr: Fotoğraf imleme sitesidir.
  Google: Google kullanıcılarına, Google araç çubuğuna yer imleri kaydetmesine ve oluşturmasına izin verir. Google gün geçtikçe daha fazla sosyalleşmektedir. Bu nedenle Google’ın yer imleme hizmetinden kesinlikle faydalanın. Google’un hemen hemen her güncellemesi yada yeni çıkardığı hizmetler kullanıcılara kolaylık sağlamak maksadı taşır. Google bu hizmetlerden tüm kullanıcıların faydalanabilmesini sağlamak için, arama motoru optimizasyonu kriterleri arasına yenilerini eder. Webmasterlarda sitelerinin sıralamasını googlenin tüm güncellemelerini takip ederek koruyabilirler. Kesinlikle faydalanmanız gereken bir hizmet!
  Ikeepbookmarks : Açılır pencere özelliği ile , internette gezinirken bağlantılar eklemenizi sağlar.
  Iloggo : En sevdiğiniz web sitelerinizi tek bir sayfada görüntülemek için kullanabileceğiniz basit ve web tabanlı sosyal imleme uygulamasıdır.
  Markaboo: MarkaBoo, e-posta veya cep telefonunuzdan web sitelerini, dosyaları ve notları kaydetmek için kullanabileceğiniz bir araçtır.
  MyBookmarks : MyBookmarks – yer imlerine istediğiniz zaman erişe bilmenizi sağlar. İş, öğrenci veya kişisel kullanım için ücretsiz imleme aracıdır. Çok popüler yer imi sitelerinden biridir.
  Myhq : Yer imlerinizi sabit bir yerde saklamanızı sağlar. Hızlı, metin tabanlı ve ücretsizdir.
  mySiteVote : mySiteVote, favori sitelerinize oy verebileceğiniz ve bir sitenin ne kadar popüler olduğunu görebileceğiniz bir topluluktur.
  Newsvine : Newsvine’in misyonu, büyük ve küçük medyayı, yerleşmiş gazeteciliğe saygı duyacak şekilde bir araya getirmektir.
  Pinterest: Genellikle kadınların etki alanı olarak görülüyor , bu yer imi sitesinde aslında farklı bir kullanıcı tabanı vardır. Sitelerinize eklediğiniz resimleri pin olarak yayınlayabilir ve popüler hale getirebilirsiniz.
  Sitebar: Birden fazla tarayıcı veya bilgisayar kullanan ve imlemelerinin herhangi bir yerden senkronize gereği olmadan kontrol edilmesini isteyen kullanıcılar için vazgeçilmez bir kaynak.
  Sitejot: Ücretsiz ve çevrim içi imleme sitesidir . Diğer sosyal imleme siteleri gibi kullanıcıların da tüm yer imlerini tek bir yerden rahatlıkla yönetmelerini sağlar.
  StumbleUpon: eBay tarafından kurulan StumbleUpon, sosyal imleme, oylama, ağ oluşturma, web sörfü, arama ve blog yazmanın harika bir karışımıdır. StumbleUpon yaklaşık 3 milyon kullanıcı tabanıyla sitenize büyük trafik gönderebilir.

  Çok Kaliteli Ve Ücretsiz Backlinkler

  Food Spotting
  Bu siteye üye olan kullanıcılar gittikleri restoranlardaki yemekler vs hakkında yorum yaparak daha sonra o restorana yolu düşen food spotting kullanıcılarına kılavuzluk edebiliyorlar. Bu sitenin bizi alakadar eden hususu ise siteye üye olan kişilere eğer varsa site adreslerini profil bölümünden eklemelerine izin vermesidir.

  Sitenin özellikleri;

  Alan adı otoritesi (DA): 80

  Alexa dünya sıralaması: 60.134

  Alan adı yaşı : 11

  Siteden backlink alabilmek için önceklikle http://www.foodspotting.com adresine gidiyoruz.Sağ üstte bulunan “sign in” butonuna tıklıyoruz.Eğer varsa facebook hesabınızla direk giriş yapabilirsiniz.Yoksa açılan kutucukta sol altta bulunan “join” butonuna basıp gerekli bilgileri doldurduktan sonra epostanıza doğrulama maili gönderilir.Bu gelen mailde onaylama linkine tıklayarak hesabınızı aktif edin.Daha sonra sağ üste bulunan profil kutucuğuna tıklayın ve setting yazısına basın.Ardından website yazan kısma kendi sitenizin linkini ekleyerek backlink kazanmış olursunuz.

  kaliteli-backlink-1

  Midomi
  Bu site ise bir çeşit müzik arama motorudur.Kullanıcılara favori şarkı listesi eklemek, yeni şarkı yüklemek vs bunun gibi bir çok özellik sunarken bizim işimize yarayacak olan site linki ekleme özelliği de sunmuştur.

  Sitenin özellikleri;

  Alan adı otoritesi (DA): 65

  Alexa dünya sıralaması: 12.485

  Alan adı yaşı : 10

  Siteden backlink alabilmek için http://www.midomi.com adresine gidiyoruz.Sağ üstte bulunan “register” yazısına tıklıyoruz.Gerekli alanları doldurup kayıt oluyoruz.Gene mailimize gelen onay linkini tıklayarak üyeliğimizi aktif ediyoruz.Profilimize girdikten sonra sağ üste bulunan profil ismimize tıklıyoruz ve “account settings” yazısına tıklıyoruz.Açılan pencerenin en altında bulunan “homepage” yani anasayfa yazan yerin yanındaki kutuya site ismimizi yazıp kayıt ettikten sonra çok kaliteli bir backlink daha almış oluyoruz.

  kaliteli-backlink-2

  Zillow
  Zillow ev satın alma ve kiralama pazar yeri olarak bilinir.Gene bu sitede kayıtlı kullanıcılarına sitelerini ekleme imkanı verir.Site çok kaliteli ve otoriter bir sitedir.

  Sitenin özellikleri;

  Alan adı otoritesi (DA):91

  Alexa dünya sıralaması:226

  Alan adı yaşı :12

  Bu siteden backlink almak için http://www.zillow.com adresine giriyoruz.Sağ üste bulunan “join” yazısına tıklıyoruz.Facebook yada gmail hesabı olanlar hemen kayıt yapbilir.Bu hesaplara sahip değilseniz gerekli alanları doldurup kayıt formunu gönderiyoruz.Daha sonra mailimize gelen doğrulama linkine tıklayrak üyeliği aktif ediyoruz.Ardından sağ üste bulunan profil ıd nize tıklayarak profilinize gidin.Açılan pencerede sağ tarafta bulunan edit yazısına ardından about me yazan yere tıklayın.Açıklama yerinin sol üstünde “insert link” yazan yere tıklayın üste anahtar kelimenizi alta site linkinizi yazarak kaydedin. Böylelikle sitesine anchor text backlink (kelimeye verilen link) almış olursunuz.Şunu belirtmeliyim ki anchor text backlinkler dış seo açısından en önemli linklerdir ve kelime bazlı yükselik sağlar.

  Tüm Backlink Kaynakları

  0
  0
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.