Telegram Nedir?

Forumlar Sosyal Ağlar Telegram Telegram Nedir?

 • Bu konu boş.
 • Gönderi
  admin
  Anahtar yönetici
  TR
  WhatsApp’ın rakibi olarak gösterilen Telegram, aylık 400 milyon aktif kullanıcısı olan ücretsiz anlık mesajlaşma uygulamasıdır.

  Telegram’da görüntülü arama (video call) özelliği dahil pek çok avantaj yer alır. Fotoğrafların kalitesi düşmeden de atılabilecek bir uygulama olan telegramda video atma süresi de daha uzundur.

  TELEGRAM GÖRÜNTÜLÜ ARAMA VAR MI?

  Klasik mesajlaşma servisinin yerini alan WhatsApp Messenger’ın en büyük rakibi Telegram, iOS tarafında aldığı son güncelleme ile önemli bir eksiğini kapattı. Telegram’a eksikliği hissedilen özelliklerden görüntülü arama (video call) ilk olarak iOS platformunda aktif edildi. Kullanıcıların Telegram’da görüntülü konuşma yapmak için 6.3 sürüme güncellemeleri ve beta test programına katılmaları gerekiyor. Peki, Telegram’da görüntülü konuşma nasıl yapılacak?

  Telegram’da görüntülü aramayı etkinleştirmek için, Ayarlar menüsü altından “Deneysel Özellik” seçeneğinin açılması gerekiyor. Bundan sonra profil menüsünde “Görüntülü Arama” butonu görünür hale geliyor. Yalnız görüntülü konuşma için karşı tarafın da aynı adımları izleyerek özelliği açması gerekiyor.

  Bulut depolama, klasörler ve çapraz platform desteği gibi etkileyici özelliklere sahip olan Telegram, sadece Android platformunda 500 milyon indirmeyi geçti.

  TELEGRAM NASIL KULLANILIR?

  Telegram’ı indirin ve uygulamayı açın.

  Güncel cep telefonu numaranızı yazın.

  Telefonunuza gelen onay kodunu çıkan ekrana yazın.

  Adınızı, soyadınızı yazın ve bir profil resmi ekleyin.

  Menü butonuna basarak yeni grup, yeni kanal oluşturabilir ya da arama yapabilirsiniz.
  Telegram’ı bilgisayarınızda ya da iOS ve Android işletim sistemine sahip akıllı cihazlarınıza App Store ve Google Play üzerinden indirerek kullanabilirsiniz. Ayrıca uygulamanın tıpkı WhatsApp’da olduğu gibi masaüstü sürümü de bulunuyor. Telegram masaüstü sürümüne buradan ulaşabilirsiniz.

  0
  0

Etiket: 

 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.