Site hızının önemi ve arttırma yolları

Forumlar Web Teknolojileri Yeni Başlayanlar için SEO Site hızının önemi ve arttırma yolları

 • Gönderi
  admin
  Anahtar yönetici
  TR
  Google yeni güncellemesi Panda 4.2 ile karşımıza çıkıyor. Bu yazıyı yazdığım dönemlerde hala güncelleme devam ediyordu. İlerleyen dönemlerde bu yazıyı okursanız bunu göz önünde bulundurmalısınız. Yeni güncelleme devam ederken etkileri de yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Bu güncellemenin en önemli etkisi kullanıcı performansı ile ilgili gerçekleşti. Sizin için biraz değinmek isterim.

  Kullanıcı Performansı Büyük Önem Kazanıyor

  Siteye girdiğinde kullanıcıyı rahat ettirecek her uygulama sizi başarıya bir adım yaklaştıracak. Bir önceki güncellemede gereksiz eklentiler ve link kalabalığının üzerinde duran Google yeni güncellemesinde de yine kullanıcı performansının önemini vurguluyor. Anlamamız gereken artık siteniz kullanıcı için kolay erişebilirse başarı size çok yakın. Bu doğrultuda ufak ufak diğer konularda önem kazanmaya başladı. Konumuzda belirttiğimiz gibi site hızı ile seonuzu güçlendirmek zorundasınız.

  Site Hızının Önemi

  Site hızı kullanıcı performansının en önemli parçasıdır. Sitenizi ziyaret eden kişi hıza bağlı olarak çok daha fazla sayfa gezecektir. Yani bir taşta iki kuş vurma tabiri hız performansı ile mümkün olabilir. Siteniz hızlı olursa hem daha çok kullanıcı dolaştırarak seo açıdan yükselecek hem de kullanıcı performansı için olumlu hareket ile Google arama kriterlerinde yukarı çıkacaksınız. Site hızı için Site Hızı Ölçme linkine tıklayarak performansınızı ölçebilirsiniz. Google bu önemli hizmeti sayesinde sitenizin hız konusunda hataları veya artılarını görme şansına sahip olacaksınız. Ayrıca mobil uyumluluk içinde önemli testler yapabilirsiniz. Yine bu güncelleme ile gelen mobil uyumluluk önemi içinde iyi bir gelişme olabilir. Eskiden de önemli olan ama sıralamada çok etkisi olmayan site hızı performansı artık çok önemli.

  Site Hızını Nasıl Arttırırım?

  Sitenizin hızını arttıracak birkaç yöntemi ana başlıklar altında inceleyelim.

  Gereksiz eklentilerden kurtulun
  Sitenize cache kurun
  Fazla bağlantı içeren sayfalarınızı düzenleyin.
  Resimleri optimize edin
  Sayfa yapısını mümkün olduğunca yalınlaştırın. Kod sistemini optimize edin.
  Sunucunuzu yayın yaptığınız ülkeden alın (Türk site ise TR lokasyon)
  Kaliteli hosting kullanın

  0
  0
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.