Özgün içerik nasıl olmalıdır

Forumlar Web Teknolojileri Yeni Başlayanlar için SEO Özgün içerik nasıl olmalıdır

 • Gönderi
  admin
  Anahtar yönetici
  TR
  ”Sitem hit almıyor” dediğinizde bilende bilmeyende size ”özgün içerik yaz” diyerek sinir bozacaktır. Halbuki günümüzde artık kopyala yapıştır yapan çok fazla webmaster kalmadı. Bu işlemi yapanlarda genelde pek bir beklentisi olmayanlar. Yani onlar bu soruyu zaten sormaz. O yüzden bu yazıyı okuyan arkadaşlarımız birisi böyle bir soru soruyorsa lütfen ”özgün içerilk yaz” cevabını vermeyin. Mutlaka o da bunun gerekliliğini biliyordur. Asıl önemli olan bu özgün içerik nasıl olmalıdır? İşte şimdi bunun cevabını alacağız.

  Özgün içerik Nedir?

  Özgün içerik , başka bilgilerden etkilenmeyen , kendi bilgi ve araştırmalarınızı yaptığınız içerik çeşididir. Yani bir başka siteden alıntı yapılması o yazının özgün olmadığı anlamına gelmez. Örnek veriyorum haber sitesine yazı yazıyorsunuz bir parti lideri önemli cümle kullanmış ise sizin bu konuşmayı değişme şansınız yok elbette alıntı yapacaksınız. Bunlardan çekinmenize kesinlikle gerek yok. Yazının başında söylediğim nokta çok önemli .Başka yazılardan etkilenmeden kendi tarzınızda yazmanız özgünlüktür. Yoksa Google içerisinde aynı yazının olmaması özgünlük değildir. Bir yazının özgün olması için fikrin ve mantığın yazan kişiye ait olması gerekir. Yazdığınız yazı o alanda otorite olabiliyorsa özgünlük ibaresi bu yazı için kullanılabilir.

  Özgün İçerik Adı Altında Yaptığımız Yanlışlar

  Özgün içerik yazma adı altında çoğumuz spinner gibi davranıyoruz. Örnek vermek gerekirse kadın sitesine konu açarken bir sağlık haberini okuyup bir kısmını kopyalıyor , bazı kelimeleri değişiyor ve sonrada başına bir paragraf yazı bu özgün diyoruz. Burada özgün olduğunuz ve yazınızı o yazıdan ayıran özellik nedir? Kelimelerin farklı olması içeriğin kopya olduğu gerçeğini değiştirmez. Siz o yazıdan farklı bilgiler verebilmelisiniz. Orada belirtilen konuyu araştırabilir , gerekirse bir uzman bilgisine başvurup çok daha genişletebilirsiniz. Aynı yazıyı farklı kelimelerle yazmak özgünlük değildir.

  Açtığımız Konunun Özgün Olması İçin Yapmamız Gerekenler

  Bu konuda bazı temel faktörleri başlık olarak hatırlayalım. Bize özgün içerik yazarken yol harita olmalı.

  Kendimizin veya konu hakkında bir uzmanın görüşlerini barındırmalıdır.
  Konu ile ilgili kendi araştırmamız yapılmalıdır.
  Benzeri yazılardan bağımsız olmalıdır.
  Mümkün olduğunca tek bir kaynağa bağımlı kalınmamalıdır.

  0
  0
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.