Microsoft’ta tuvalet temizliyor olurdum

Forumlar Eğitim & Öğretim Kişisel Gelişim Microsoft’ta tuvalet temizliyor olurdum

• Bu konu boş.
  • Gönderi
    admin
    Anahtar yönetici
    TR
    Bir adam Microsoft’a iş görüşmesine gidiyor. İş de tuvalet temizleyiciliği.
    HR menajeriyle görüşüp tıkanmış lavaboyu temizleyip testten geçiyor.
    HR menajeri adama testi geçtiğini, ne zaman iş başı yapacağının kendisine e-mail ile gönderileceğini söylüyor.
    Adam bilgisayarı olmadığını, dolayısıyla e-mail kullanmadığını açıklıyor. HR menajeri “Üzgünüm ama e-mailiniz yoksa siz sanal olarak var sayılamazsınız ve bu yüzden sizi işe alamayız.” diyor.
    Adam çaresizce dışarıya çıkıyor ve “Ne yapsam” diye düşünürken cebindeki 10 dolar ile 20 kilo kiraz almaya karar veriyor. Kapı kapı gezerek kirazları satıyor ve 2 saat içinde sermayesini 2 katına çıkarıyor. “Bu şekilde ekmek paramı çıkarabilirim” diyerek her sabah erkenden kalkıp kiraz satıyor.

Her gün sermayesi büyüyor. Derken küçük bir kamyonet alıyor ve satışa devam ediyor. Daha sonra büyük bir kamyon ve birkaç küçük kamyonet alıyor. BEŞ SENE GEÇİYOR.
    Adam Amerika’nın en büyük nakliyat şirketinin sahibi oluyor. Bir gün ailesine sigorta yaptırmak istiyor. Sigorta şirketi kendisinden bir e-mail adresi istiyor. E-mail kullanmadığını söylediğinde sigortacı “İlginç, e-mailiniz olmadan büyük bir holding kurmuşsunuz. Bir de e-mailiniz olsaydı neler yapardınız” diyor.
    Adam: “Microsoft’ta tuvalet temizliyor olurdum.”

0
    0
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.