İstanbul Ücretsiz Kamp Alanları

Forumlar Seyahat İstanbul Ücretsiz Kamp Alanları

 • Gönderi
  Orcun
  Moderatör
  TR
  İstanbul’da yaşıyorsanız mutlaka şehrin gürültüsünden ve kalabalığından kaçmak, ufak da olsa bir kamp yapmak için araçla veya toplu taşıma ile İstanbul’un arka bahçesi sayılan yerlere gitmişsinizdir.

  Ancak her yerde rahat etmeniz veya temiz vakit geçirmeniz mümkün değil. Bu yazıda da ücretsiz olup memnun kalacağınız İstanbul’un içinde bulunan ama araç mesafesinde olan yerlerdeki kamp alanlarından bahsedeceğim.

  1 – Hacıllı Şelalesi Kamp Alanı

  Hacıllı şelalesi Şile-Ağva (Teke) yolunda bulunan Ağva’ya 8 km uzaklıkta olan trekking yapabileceğiniz harika bir alan. Şelaleye doğru kamp atarsanız elbet daha keyifli olacaktır ancak burada kış kampı çok tavsiye etmem. Ayrıca son zamanlarda öğrenci gezileri falan yapıldığından kirletilmiş durumda. Ancak temiz bölgeleri bulunuyor.

  2 – Ağva Kilimli Koyu Kamp Alanı

  Benim de yaşadığım bölgede bulunan Kilimli Koyu ‘na her hafta arkadaşlarla mutlaka bir şeyler içmek için gideriz. Eğer yolunuz düşerse harika manzaralara sahip bir doğa abidesi burası.Ayrıca Ağva ücretsiz kamp alanı diyince de akıllara hemen burası gelir. Eğer yazın geliyorsanız otopark ücreti ödüyorsunuz ancak kışın ne otopark ücreti ne de fazla kalabalıkla etrafı kirleten insanlar görmüyorsunuz. Restoran kısmına doğru ilerlerken solunuzda gördüğünüz çöp konteynırının yanından patikaya girerseniz de harika bir boş arazi sizi karşılıyor. Denizin onlarca metre üstünde bir kayalığın üstünde duruyorsunuz resmen. Hem de arkanız orman. Rahatça odun gibi bilimum malzemeler bulabileceğiniz bu alanda bir tesis olmadığından doğayla baş başa kalmak zorundasınız. (Detaylı bilgi isterseniz özel mesaj atabilirsiniz.)

  agvakilimlikamp

  3 – Polonezköy Tabiat Parkı

  Özellikle haftasonları aşırı yoğun olan bir noktadır. Yüzölçümü oldukça geniş olan Tabiat parkının derinliklerine ilerleyerek kamp atabilirsiniz. Giriş taraflarında insan kalabalığı sizi rahatsız edecektir. Polonezköy ücretsiz kamp alanı için ortalama 40 dakika yürümeniz gerekecektir. İstanbul içerisinde tercih edilebilecek yerlerden birisidir.

  5 – Çilingoz Danamandıra Tabiat Parkı

  Milli park olarak bildiğimiz Danamandıra, Çilingoza bağlı Danamandıra beldesindedir. Ulaşımı son derece kolaydır. Günü birlik kamp atabilir, sakinliği doyasıya yaşayabilirsiniz. Tesislerden biraz uzaklaşmanız huzuru yakalamanıza yardımcı olacaktır.

  6 – Çekmeköy Ömerli Barajı Kamp Alanı

  Devasal büyük bir yerdir Ömerli. Neredeyse tamamı yeşillik ve mavi ile örtülüdür. Ömerli barajı ücretsiz kamp yapabileceğiniz sakin yerlerden birisidir. Mandalar, keçiler, koyunlar, ördekler, kazlar, civcivler, kuşlar, böcekler derken tam bir doğa şöleni. Kesinlikle ulaşımı kolay olan bu bölgeyi değerlendirmelisiniz! Burada karşınıza kızıl sincaplarda çıkabilir!

  Bu ücretsiz kamp alanları dışında öneriniz varsa aşağıdan ekleyebilirsiniz. İyi Forumlar…

  0
  0
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.