Honda NC 700 Serisi

Forumlar Motorlu Araçlar Dünyası Motosiklet Dünyası Honda NC 700 Serisi

 • Bu konu 0 yanıt içerir, 1 izleyen vardır ve en son 2 yıl 2 ay önce Anonim tarafından güncellenmiştir.
 • Gönderi
  Anonim
  Pasif
  Honda NC 700 serisinin üretim hikayesi oldukça ilgimi çekti açıkçası. Yazıda nedenini anlayacaksınız.

  Honda NC 700 Serisi Üretime Nasıl Başladı?

  2010 yılında başlayan, günümüzde de etkilerini gördüğümüz ekonomik kriz her şirket gibi Honda’yı da etkiledi. Artan benzin fiyatları, hammadde ihtiyacı Honda’yı da bir şeyler yapmaya zorladı.

  Bu motosiklet arabadan türeme bir motosiklet. Evet doğru. Honda’nın o yıllarda ürettiği motorlar çok benzin yakıyordu ve kullanıcılar bundan muzdaripti. Honda ne mi yaptı? Bu motoru üretti. Bu motosikletin motoru Honda Jazz araba modelinden gelme.  Honda 1.4 Litre sıralı 4 silindir Jazz motorunu aldı ve ikiye böldü. Ellerinde iki silindir yaklaşık 700cc (670cc) az yakan bir motor bloğu oluştu. Ve Honda bu şehir motosikleti serisini üretti: NC 700 serisi…

  İlk üretildiği sene, yani 2012 yılında scooter, S ve X modelleri piyasaya sürüldü.

  Motor hedeflendiği gibi az yakıyordu. Fabrika verisi 100 kilometrede 3.5- 4.5 litreydi. 700cc motosiklet segmentinde oldukça az bir miktardı bu. Trafikte aralara girmede geniş giden turu sayesinde oldukça iyiydi. 670 cclik blok 60 Nm tork ve yaklaşık 50 beygir güç üretiyordu. Yoğun trafikte dur kalklarda oldukça iyi performans veriyordu bu sayede.

  Fakat motosikletin verdiği 50 beygir, 211 kg’lık kütlesi ve araba motorundan türeme motoru 6 bin küsürde kesiciye girmesi sebebiyle uzun yolda yetersizdi. Ve rakiplerine göre hantal ve yavaş tarafta kalıyordu. Ee az yakan motosiklette bu da olsun artık.

  Motosiklet 2014 ‘ten günümüze NC 750 serisi olarak üretilmekte.

  İyi forumlar, iyi sürüşler dilerim. 

  0
  0
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.