Honda CBR 250R Almak İçin 5 Neden

Forumlar Motorlu Araçlar Dünyası Motosiklet Dünyası Honda CBR 250R Almak İçin 5 Neden

 • Bu konu 3 yanıt içerir, 2 izleyen vardır ve en son 2 yıl önce Anonim tarafından güncellenmiştir.
 • Gönderi
  Anonim
  Pasif
  Şu an üretilmemesine rağmen ülkemizde çokça tercih edilen, 250cc motosiklet segmentinin kullanıcı dostu alternatifi Honda CBR 250R modelini almak için nedenler nelerdir? Bunlardan 5 tanesini inceleyelim.

  İkinci El Honda CBR 250R Almak İçin 5 Neden

  1- Uygun Fiyat

  Öncelikle Honda CBR 250R modelinin uygun fiyatı gözümüze çarptı. Diğer markalardaki (Yamaha, Suzuki, Kawasaki vb.) 250cc alternatiflerine baktığımızda gözle görülür bir fiyat farkı bizi karşılıyor. Honda rakiplerinden çok daha uygun bir fiyata sahip.

  2- Oturuş Pozisyonu

  Spor bir motosiklet olmasına rağmen motorun oturuş pozisyonu, alternatiflerine göre daha rahat. Diğer markalarda, amiyane tabirle daha “yatık” bir oturuş pozisyonu var. Honda tarafında ise gayet rahat ve ferah, rakiplerine göre daha dik bir oturuş pozisyonu bizi karşılıyor.

  3- Şasi Malzemesi

  Honda CBR 250R modelinin şasisi çelikten üretilmiştir. Diğer rakiplerinin bazılarında alüminyum şasi bulunmakta. Olası bir kazada şasi zarar görebilir. Çelik şasiye kaynak yapmak mümkündür. Ancak alüminyum malzemeye kaynak yapılmaz.

  Alüminyum şasi zarar gördüğünde bu, şasinin değişmesi gerektiği anlamına gelir. Alüminyuma kaynak yapılır diyenlere itibar etmeyin!!!

  4- Parça Fiyatları Ve Bulunurluğu

  Parça fiyatlarına baktığımızda bizi mutlu eden bir durum karşımıza çıkıyor. Fiyatlar rakiplerine göre daha uygun. Örneğin yan grenaj  400 TL bandında. Rakiplerinde bu fiyat 600-700 TL  bandına çıkıyor. Olası bir kazada ya da motosikletin devrilmesinde bu parçaların zarar görme ihtimali yüksek. Özellikle yeni başlıyorsanız motosiklet devrilmesi başınıza gelebilir.

  Bu yüzden uygun fiyatlı parça bulmak önemli bir mesele.

  5- Yakıt Tüketimi

  Tek silindirli bir motora sahip olan Honda CBR 250R yakıt tüketimi konusunda oldukça başarılı. 250cc segmentindeki rakipleri 100 kilometrede 6-7 litre yakabiliyor . Fakat bu motosiklette sürekli yüksek devir kullansanız bile 100 kilometrede 4.5 – 5 litre yakıyor.

  Benzin fiyatlarının yükselmesinden dolayı yakıt tasarrufu bizler için çok önemli. Honda tarafında bu durum yüzümüzü güldürüyor.

  İyi forumlar, iyi sürüşler.

  • Bu konu 2 yıl önce önce admin tarafından değiştirildi.
  1
  0
3 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Cevaplar
  admin
  Anahtar yönetici
  TR
  <h2>İkinci El Honda CBR 250R Almak İçin 5 Neden</h2>

  alana metin yapıştırırken önce sağ taraftan metin kısmını seç görsel kısımdan yapıştırma yaparsan H tagları böyle senin metinde göründüğü gibi bozuk çıkar bu yüzden metin yapıştırması yaparken metin kısmını seçili yap düzgün çıkar misal örnek aşağıda.

  İkinci El Honda CBR 250R Almak İçin 5 Neden

  • Bu yanıt 2 yıl önce önce admin tarafından değiştirildi.
  0
  0
  admin
  Anahtar yönetici
  TR
  Nedense motosiklet deyince aklıma hep kazalar geliyor nedendir bilinmez bilinçaltı mı acaba.
  0
  0
  Anonim
  Pasif
  Maalesef çıkan haberlerden dolayı bilinçaltınıza işlemiş olabilir. Ama motosiklet dünyasına girdiğinizde inanın kötü şeylerden çok güzel şeylerin olduğunu, motosikletin özgürlük olduğunu görüyorsunuz.
  0
  0
3 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.