Google News Haberlere Nasıl Site Eklenir Yada Kayıt Yapılır

Forumlar Arama Motorları Google Optimizasyon Google News Haberlere Nasıl Site Eklenir Yada Kayıt Yapılır

 • Bu konu boş.
 • Gönderi
  admin
  Anahtar yönetici
  TR

  Google News Kayıt Nedir, Nasıl Başvuru Yapılır?

  Google News kayıt, Türkiye’de bilinen adıyla Google Haberler dünya çapında 50 binden fazla haber kaynağından, haber başlıklarını toplayan, kaliteli ve seçkin içeriklerin okuyucuya sunulduğu bir haber hizmetidir.

  Dahil edilmek üzere başvurmak için aşağıdaki adımları uygulayın:

  1- Başvuru yapacağınız site Google Search Console’ da haber sitenizin sahibi olduğunuzu doğrulayın siteniz doğrulanmış olmalı yoksa kayıt olamazsınız. 

  şimdi şu adrese Google Haberler Yayıncı Merkezi’ne gidin ve aşağıdaki yönergeleri izleyin

   

  Google news kayıt hakkında 1-3 hafta içinde geri dönerek sitenizin dahil edilip edilmediğini kontrol edin. genelde 1-2 güne hızlı dönüş yapabiliyorlar.
  Dahil edilme isteğiniz gönderildikten sonra, “Eklenme isteği gönderildi” ifadesi gösterilir ve önümüzdeki 1-3 hafta içinde siteniz Google Haberler ekibi tarafından incelenir. Site sahipleri, kendi dahil edilme isteklerine ilişkin güncelleme olup olmadığını görmek için Yayıncı Merkezi’ne bakabilirler.

  Siteniz kabul edilirse, Haberler’ in altında “Dahil Edildi” ifadesini görürsünüz. Sitenizin reddedilmesi halinde, “İnceleme tamamlandı: Site reddedildi.” ifadesini görürsünüz.

  Siteniz için özel geri bildirim sunulması veya yönergelerle ilgili olarak kişilere özel yanıtlar verilmesi mümkün olmamaktadır.

  Herkese iyi forumlar umarım yardımcı olmuşuzdur.

  1
  0
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.