Google Mobil Uyumluluk Testi Nasıl Yapılır?

Forumlar Web Teknolojileri İleri Seviye SEO Google Mobil Uyumluluk Testi Nasıl Yapılır?

 • Gönderi
  admin
  Anahtar yönetici
  TR
  Web sayfanız mobil uyumlu mu?

  Mobil uyumluluk testi ziyaretçilerin, sayfanızı mobil cihazda ne kadar kolay kullanabileceğini test edin. Sayfanızın skorlarını görmek için bir sayfa URL’si girmeniz yeterli.

  Mobil Uyumluluk Testi Aracı

  Mobil uyumlu bir web sitesine sahip olmak çevrimiçi varlığınızın çok önemli bir parçasıdır. Pek çok ülkede artık akıllı telefon trafiği masaüstü trafiğini aşmıştır. Web sitenizi henüz mobil uyumlu yapmadıysanız en kısa zamanda yapmalısınız. Search Console’un Mobil Uyumluluk Testi Aracı ile sitenizdeki bir sayfanın mobil uyumlu olup olmadığını hızlı ve kolay bir şekilde test edebilirsiniz.

  Aracı kullanma

  Mobil Uyumluluk testi aracının kullanımı çok kolaydır. Test etmek istediğiniz web sayfasının tam URL’sini yazmanız yeterlidir. Sayfanın gerçekleştirdiği yeniden yönlendirmelerin ardından test uygulanır. Testin tamamlanması genellikle bir dakikadan kısa sürer.

  Test sonuçları, mobil kullanılabilirlikle ilgili bulunan sorunların olduğu bir listeyi ve Google’ın, sayfayı mobil cihazda nasıl gördüğüne dair bir ekran görüntüsünü içerir. Mobil kullanılabilirlik sorunları, sayfayı mobil (küçük ekranlı) cihazda ziyaret eden kullanıcıları etkileyebilecek küçük yazı tipi boyutları (bunların küçük ekranda okunması zordur) ve Flash kullanımı (çoğu mobil cihazda desteklenmez) gibi sorunlardır.

  Hemen şimdi teste başlayabilirsiniz sizde web sitenizi mobil uyumlu hale getirip ziyaretçi sayınızı arttırın.

  0
  0
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.