Google Arama nasıl çalışır?

Forumlar Web Teknolojileri Yeni Başlayanlar için SEO Google Arama nasıl çalışır?

 • Bu konu 0 yanıt içerir, 1 izleyen vardır ve en son 2 yıl 2 ay önce Anonim tarafından güncellenmiştir.
 • Gönderi
  Anonim
  Pasif
  Aramanın İşleyiş Şekli (yeni başlayanlar için)

  Google’ın arama sonuçlarına dahil olmak ücretsiz ve kolaydır; sitenizi Google’a göndermeniz bile gerekmez.

  Google, dizinimize eklenecek siteleri bulmak üzere web’i düzenli olarak keşfetmek için “web tarayıcıları” adlı yazılımı kullanan tam otomatik bir arama motorudur. Aslında arama sonuçlarımızda listelenen sitelerin büyük çoğunluğu, eklenmek üzere manuel olarak gönderilmiş siteler değil, web tarayıcılarımız web’i tararken bulup otomatik olarak eklediği sitelerdir.

  Google arama esasen üç aşamada çalışır:

  Tarama: Google, tarayıcılar adı verilen otomatik programlarla web’de yeni veya güncellenmiş sayfaları arar. Google, bu sayfa adreslerini (veya sayfa URL’lerini ) daha sonra bakmak üzere büyük bir listede saklar. Sayfalar birçok farklı yönteme göre bulunur ancak ana yöntem, zaten hakkında bilgi sahibi olduğumuz sayfalardaki bağlantıları takip etmektir.

  Dizine ekleme: Google, tarama yoluyla bilgi sahibi olduğu sayfaları ziyaret eder ve her sayfanın neyle ilgili olduğunu analiz etmeye çalışır. Google, sayfadaki içeriği, görüntüleri ve video dosyalarını analiz ederek sayfanın ne hakkında olduğunu anlamaya çalışır. Bu bilgiler Google dizininde saklanır ve bu veritabanı çok, çok (çok!) sayıda bilgisayarda depolanmaktadır.

  Arama sonuçlarını yayınlama: Bir kullanıcı Google araması yaptığında, Google en yüksek kaliteli sonuçları belirlemeye çalışır. “En iyi” sonuçlar; kullanıcının konumu, dili, cihazı (masaüstü veya telefon) ve önceki sorgular dahil olmak üzere birçok husus dikkate alınarak belirlenir. Örneğin, “bisiklet tamircisi” araması, Paris’teki bir kullanıcıyla Hong Kong’daki bir kullanıcıya farklı cevaplar gösterecektir. Sıralama otomatik yapılır ve Google, sayfaları daha üst sırada göstermek için ödeme kabul etmez.

  aramanın işleyişi hakkında biraz daha bilgi edinebilirsiniz.

  0
  0
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.