DÜNYANIN EN CİMRİ KADINI

Forumlar Konu Dışı Forumlar Kategorisi Mizah & Eğlence DÜNYANIN EN CİMRİ KADINI

 • Bu konu boş.
 • Gönderi
  admin
  Anahtar yönetici
  TR
  Matematik konusunda inanılmaz bir yeteneğe sahip olan Green iş dünyasının en zenginlerinden biri olan Robinson Green’in kızı olarak da bilinir. Babası yatılı okula verince orada pişen yemekleri görünce hayret eder. Evde pişen yemeklerden başka yemek yememiştir.

  Babası genç yaşta ölünce 21 yaşındaki Green’e 7,5 milyon dolar miras kalır, bu serveti artırmak Green için bir hastalığa dönüşür. Hisse alım-satım işlerine girmiştir. O dönem ABD ekonomisi kötü olmasına rağmen Wall Street’te ucuza hisse alıp pahalıya satarak servetini katlamıştır. Lakabı Wall Street Cadısı. Ünlü milyarder Ned Green’le evlenir. Kocasının işleri bozulunca Green kocasını evden kovar ve boşar.

  Evinde asla kalorifer ve soba kullanmaz, sabahları en ucuz, kırık kurabiyeler dışında bir şey yemez. Evde asla fırın kullanmaz. Okuduğu gazeteyi oğluna vererek dışarda sattırır. Siyah elbisesi dışında başka elbise giymez, elbisenin sadece yere değen etek uçlarını yıkar, sudan ve sabundan tasarruf eder. Bu cimriliği yüzünden Oğlu Ned bir gün annesinin gazetesini satarken ayağını kırmıştır.

  Ancak annesi onu kimsesizler hastanesine götürmüş, geç tedavi yüzünden kangren olmuş,bacağı kesilmiştir. 81 yaşında, marketteki adamla 1 dolarlık süt için tartışmış ve kalp krizi geçirip ölmüştür.

  0
  0
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.