Bir efsane komutan Osman Pamukoğlu

Forumlar Kültür ve Bilim Bir efsane komutan Osman Pamukoğlu

 • Bu konu 5 yanıt içerir, 3 izleyen vardır ve en son 2 yıl önce Anonim tarafından güncellenmiştir.
 • Gönderi
  Anonim
  Pasif
  1993 yılında terör örgütlerinin karakol baskınlarından ve otobüsten indirilip şehit edilen 33 asker ile artık terörle mücadele başlamıştı. Ancak doğuya gitmekten korkan paşalar olduğu için o zaman Binbaşı olan Osman Pamukoğlu doğuya gitmek için gönüllü oldu ve Hakkari Dağ Ve Komanda Tugayına atanmıştı. Ancak Osman Pamukoğlu bölgeye gidince kışlaları kapatan şehit vermemek adı altında operasyona gitmeyen komutanlar yüzünden teröristler çok güçlenmişti.

  Artık terörle mücadele başlamıştı. Toplamda 850 kez operasyona çıkmış ve emrindeki 3 aylık eğitimli 5 bin civarındaki eri tabiri caizse savaşçıya dönüştürmüştü. Hakkari, Çukurca ve Şemdinli alanlarını tamamen temizleyen ve 5 ila 6 bin civarı terör örgütü mensubunu etkisiz hale getiren bir paşadır.

  Ve Osman Pamukoğlu’nun yaptıklarını herkese duyurmak adına bölgeye gelen habercilerle yaptığı şu diyalog tarihe geçmiştir, 400 terör örgütü mensubunun imha edildiği operasyonu belgelemek adına gelen haberci ben burada 40-50 ceset görüyorum toplayın da hepsini belgeleyin der, bunun üstüne Osman Pamukoğlu o tarihi sözü söylemiştir “Ben askerime leş toplatmam“. Jetlerin bile zor kalktığı dönemde korkmadan sıkılmadan operasyonlara gidip bizzat muhaberede bulunmuş sayılı komutanlardandır.

  • Bu konu 2 yıl önce önce admin tarafından değiştirildi. Sebep: imla kuralları
  • Bu konu 2 yıl önce önce admin tarafından değiştirildi.
  • Bu konu 2 yıl önce önce admin tarafından değiştirildi.
  4
  0
5 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
 • Cevaplar
  Anonim
  Pasif
  Aslında mesele tamamen basit ve doğru çözümcü olması gerekir. bazen doğru bildiklerimiz yanlış, yanlış bildiklerimiz ise doğru olacaktır. bu ülkemiz de vatan sevgisi bir başkadır. dün sevdiklerimiz bugün nefret ettiğimiz olabilir. vatan için kim taşın altına elini koyarsa o bizim kırmızı çizgimizdir.
  3
  0
  Anonim
  Pasif
  93 yılında Türkiye’de teknoloji yok silah yok ona rağmen başarılı işler yaptı Osman Pamukoğlu, şimdiki gücümüz  olsaydı bu komutanla terörün kökü kazınırdı.
  3
  0
  Anonim
  Pasif
  aslında bu komutan ile şimdi de devam edilebilir.
  2
  0
  Anonim
  Pasif

  einstein mutlu: aslında bu komutan ile şimdi de devam edilebilir.

  2015 de vekil seçimlerinde vekil yapsaydınız belki şimdi görevde olurdu kim bilir.

  3
  0
  Anonim
  Pasif
  kendisi askeriyeden zorla emekli edilmiştir ayrıca kurduğu partide gerekli desteği alamadığı için ve başka partilerin baskısı tarafından kapatılmıştır
  0
  0
5 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.