301 sayfa yönlendirmesi nedir

Forumlar Web Teknolojileri İleri Seviye SEO 301 sayfa yönlendirmesi nedir

 • Bu konu boş.
 • Gönderi
  admin
  Anahtar yönetici
  TR

  Sayfa URL’lerini 301 yönlendirmeleriyle değiştirme

  Arama motoru sonuçlarında görünen bir sayfa URL’sini değiştirmeniz gerekiyorsa, sunucu tarafı bir 301 yönlendirmesi kullanmanızı öneririz. Bu, kullanıcıların ve arama motorlarının doğru sayfaya yönlendirilmesini sağlamanın en iyi yoludur. 301 durum kodu, bir sayfanın kalıcı olarak yeni bir konuma taşındığı anlamına gelir.

  301 yönlendirmeleri özellikle aşağıdaki durumlarda yararlıdır:

  • Sitenizi yeni bir alana taşıdınız ve olabildiğince sorunsuz bir geçiş yapmak istiyorsunuz.
  • Kullanıcılar sitenize çeşitli URL’ler aracılığıyla erişirler. Örneğin, ana sayfanıza birden çok yoldan (http://example.com/home, http://home.example.com veya http://www.example.com gibi) ulaşılabilirler. Bu URL’lerden birini, tercih ettiğiniz (standart) hedef olarak seçmek ve trafiği diğer URL’lerden tercih ettiğiniz URL’ye yönlendirmek için 301 yönlendirmeleri kullanmak iyi bir fikirdir.
  • İki web sitesini birleştiriyorsunuz ve eski URL’lerin bağlantılarının doğru sayfalara yönlendirildiğinden emin olmak istiyorsunuz.

  Apache kullanılan sunucularda barındırılan web sitelerinde bir 301 yönlendirmesi kullanmak için sunucunuzun .htaccess dosyasına erişmeniz gerekir. (Erişiminiz olup olmadığından veya sunucu yazılımınızdan emin değilseniz, size web barındırma hizmetini veren kuruluşa başvurun.) Daha fazla bilgi için Apache .htaccess Eğiticisi ve Apache URL Yeniden Yazma Kılavuzu’na bakın. Siteniz başka bir yazılım kullanılan bir sunucuda barındırılıyorsa daha fazla bilgi almak için size barındırma hizmetini veren kuruluşa başvurun.

  0
  0
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.