18 Yaş Altı İçin En İyi Banka/Ön Ödemeli Kartlar

18 Yaşının altındaki bir çok birey günümüzde internetten alışverişi daha kolay buluyor. Ayrıca bu kartların kredi kartları değil, yatırdıkça harcanabilen kartlar olması hem ebeveynler için bir harcama yönetimi oluşturmasına yardımcı oluyor hem de habersiz çekimler yapılmasına engel oluyor.

18 Yaş Altı Kartlar

Dilerseniz hem ebeveynler hem de çocuklar için kullanımı kolay, kullanıcı dostu ön ödemeli ve banka kartlarının listesine:

1- Papara

Papara, yakın zamanda karşımıza çıkan ve bir çok kullanıcıya hem uygulaması hem kartlarıyla kolaylık sağlayan bir oluşum;

4 çeşit kart tipi olan Papara’da en kapsamlısı Papara Black Card, bu nedenle biz bu kart üzerinden gideceğiz.

Papara Black, Mastercard bünyesinde olduğundan tüm dünyada geçerli ayrıca ATM’den para yatır çek işlemlerini 500TL’ye kadar ücretsiz yapabiliyorsunuz. 500.000 TL Hesap limiti bulunan bu kartta herhangi bir ek ücret ödemiyorsunuz ve temassız ödeme yapabiliyorsunuz.

Ayrıca Papara Cashback özelliğiyle her ay popüler platformlardan daha ucuza satın alımlar yapabiliyorsunuz (Netflix %50 indirim gibi). Papara’yı ayrıca EDU Kart olarak açarak ebeveynden çocuğa harçlık gönderimi yapabilir, Papara Sanal Kart açarak kart bilgilerinizi tek seferlik kullanır gibi daha güvenli bir alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz. Papara ile tüm ATM’lerden çekim işlemi yapabilirsiniz,üstelik kartınızda isminiz yazıyor!

Tek eksiği kişiye özel IBAN olan Papara yakın dönemde IBAN’a para gönderme özelliğini getirdi ve kişiye özel IBAN özelliğini de yakında getireceklerini düşünmüyor değiliz.

Papara’nın blog kısmına BURADAN ulaşabilir daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

2- Tosla

Oldukça yakın zamanda yükseliş elde eden Tosla bir kart ve banka hesabının yanı sıra sizlere bir sosyal medya ortamı sunuyor. Bu ortamda kimin ne kadar harcama yaptığını görebiliyorsunuz.

Bir kartta olması gereken her şey bulunan Tosla’da ayrıca giyim, yemek gibi ihtiyaçlarda büyük kampanyalar oluyor. Sadece AKBank ATM’lerinden yatırım ve çekim yapabilmeniz biraz iç burkucu olsa da Tosla yine de bu açığı diğer yönlerden kapatıyor.

Tosla Kart almak isterseniz CarrefourSA, Teknosa mağazalarından, Banabi uygulamasından ve Hepsiburada’dan 5 TL ücret ödeyerek satın alabiliyorsunuz. Tosla Kart’ınız isminize özel olsun isterseniz de Tosla uygulamasından 10 TL ücret ödeyerek satın alabilirsiniz. Ancak satın alım yaparken ödediğiniz ücret geri hesabınıza dönüyor.

Tosla’nın SSS Sayfasına BURADAN ulaşabilirsiniz.

3- PeP

Diğerleri kadar bilinmese de PeP bu kartlar arasında muhtemelen en kapsamlı olanı. Yurtdışı IBAN oluşturma özelliği ile Pasaportunuz ile Yurtdışı IBAN oluşturabiliyor, döviz hesabı açabiliyor ve düşük ücretlerle hem yurtiçinde rahatça para gönderip alabiliyor,hem de yurtdışı seyahatlerinizde kampanyalardan faydalanabiliyorsunuz. Ayrıca VISA ve TROY olarak iki farklı kart çeşidine sahip olan PeP’in birbirinden güzel kartları ile kart kullanımı daha keyifli hale geliyor.

En çok yurtdışına yönelik çalışan PeP ile dünyanın her yerinde ATM ücreti olmadan para çekimi gerçekleştirebilmeniz de müthiş bir özellik.

PeP’in sitesine BURADAN ulaşabilirsiniz.

Bizce en güvenilir ve en kapsamlı bu 3 ön ödemeli/banka kartı ile gayet güvenli bir şekilde alışveriş ve yatırım yapabilirsiniz. Ayrıca limit belirleme özellikleri sayesinde ve para yatırma limitinin yüksekliği sayesinde bu kartlar en kullanışlı olanları. Okuduğunuz için teşekkürler.

0
0

Bir cevap yazın